TOP 10 – najpopularniejsze tematy 2014

Dziś TOP 10 będzie w nieco innym wymiarze, czyli bardziej blogowym. Przedstawię Wam te tematy, które spotkały się u Was z największym odzewem, jeśli chodzi o ich popularność.

1. Owoce i warzywa w diecie psa

Jak widać, najbardziej interesujecie się żywieniem psa, a raczej tym, co można mu podać podczas karmienia innymi rzeczami niż przygotowany BARF, sucha karma czy gotowane dla niego posiłki. To cieszy, bo wzrasta też świadomość ludzka nie tylko odnośnie tego, co warto psu podawać, ale również dotycząca faktu, że niektóre rzeczy mogą psu zwyczajnie zaszkodzić.
Link do notki.

2. Pies dla alergika

Posiadanie psa przez osoby z alergią “na sierść”, jak to się popularnie mówi, jest tematem bardzo dyskusyjnym. Nawet większość alergologów na wstępie, bez żadnych badań oraz leków, gdy tylko usłyszy o posiadaniu zwierząt, każe je wyrzucać – zupełnie jakby były przedmiotami. Tymczasem alergik również może mieć psa, co poświadczam swoim przykładem, warto jednak porzucić to, co mówi się o rasach “niealergizujących” i spojrzeć prawdzie w oczy – wszystkie psy mogą uczulać, również te z włosem.
Link do notki.

3. Sierść jest wszędzie, czyli pies linieje

No tak, to było do przewidzenia – gubienie przez psa sierści jest chyba jednym z największych problemów, które spotykamy w codzienności z czworonogiem. Trzeba tutaj mieć na uwadze, że takie linienie przysparza nas o ból głowy i konieczność ciągłego sprzątania, dlatego warto znać sposoby, dzięki którym można je nieco zmniejszyć, a także zaoszczędzić sobie czasu na sprzątanie i spożytkować go np. na długi spacer 🙂
Link do notki.

4. FURminator – sposób na sierść

Kolejna notka z cyklu o wszechobecnej psiej sierści. Temat FURminatora wzbudził w Was duże poruszenie, a ja odbierałam wiele sygnałów, że faktycznie oryginalny sprzęt jest lepszy od tańszych, jakby nie było, podróbek. Warto dodać, że to pierwszy mój test z filmikiem, który obejmował napisy oraz poniekąd też mnie 😀 A FURminator służy nam nadal, i przydaje się bardzo bardzo, zwłaszcza w okresach, kiedy zmienia się grzanie w naszych kaloryferach.
Link do notki.

5. Obroże, smycze i szelki na zamówienie dla psów

O tym, że lubimy rozpieszczać swoje psy, nie trzeba nikogo przekonywać. A widać to właśnie w popularności tej regularnie przeze mnie aktualizowanej notki, która zawiera praktycznie wszystkie (które udało mi się znaleźć) firmy produkujące rzeczy dla naszych czworonogów – głównie obroże, szelki, smycze, ale również haltery, dwójniki i wiele innych, przydatnych rzeczy. Uwaga! Nie wchodzić, jeśli zależy Wam na utrzymaniu dobrego stanu portfela!
Link do notki.
DSC_4895 - Kopia

6. Obroża dla psa – jaką wybrać?

Jak widać kontynuujemy temat akcesoriów dla psów, tym razem dotyczący konkretnie obroży i ich typów. Jaki typ wybrać? Jaka obroża jest najwygodniejsza dla psa? Jaka obroża sprawdzi się na spacerze z czworonogiem, który dopiero uczy się ładnego chodzenia przy nodze? Czy obroże półzaciskowe nie robią psu krzywdy? Takie pytania zadawaliście mi w tamtym roku, a ja, odpowiadając na nie, tworzyłam właśnie tę notkę.
Link do notki.

7. Pies w lesie – prawo i przepisy

Wiedziałam, że ten temat będzie w pierwszej dziesiątce, po prostu wiedziałam! Jeszcze nigdy nie zalała mnie fala takiej nienawiści, jak po jego opublikowaniu. Wyszło na to, że wielu czytelników uważa mnie za twórcę polskich przepisów prawa – przynajmniej sądząc po pretensjach kierowanych i w komentarzach, i drogą mailową. Tymczasem moje zdanie na temat psa w lesie nadal się nie zmieniło, zwłaszcza że patrzę na temat jako właścicielka psa, który korzysta ze swojego nosa. I nadal w lesie wolę dogtrekking niż puszczenie psa luzem, aby pobuszował w krzakach i popłoszył zwierzynę.
Link do notki.

8. Zadławienie u psa – pierwsza pomoc

Temat istotny, o czym przekonałam się na własnej skórze, i to właśnie było powodem napisania tej notki. Cieszy mnie ogromnie, że coraz większa rzesza osób chce wiedzieć, jak udzielić swojemu psu pierwszej pomocy w takiej nerwowej i ryzykownej sytuacji, jak zadławienie. Warto znać, ale nie życzę, aby Wam się kiedykolwiek ta wiedza przydała!
Link do notki.

9. Jak wybrać klatkę dla psa?

Temat klatki kennelowej ciągle jest kontrowersyjny, zupełnie jakby jej posiadanie sprawiało, że pies nagle jest zamykany na 23 godziny na dobę, tylko jedną mając poświęconą na w sumie 3 spacery fizjologiczne. Dziwi mnie, skąd bierze się ten pogląd, bo dla mnie klatka, nawet nie zamknięta, nadal jest fantastyczną sprawą – zwłaszcza gdy jestem poza domem i widzę, że pies, przytłoczony nowymi osobami i dużym ruchem, udaje się do swojej klatki, aby sobie spokojnie, przez nikogo nie dotykany, pospać.
Link do notki.

10. Zestawienie karm – karmy bezzbożowe

Robione przeze mnie zestawienia karm zawsze spotykają się z Waszym entuzjazmem – i w sumie się nie dziwię, bo samą mnie zalewała krew, jak miałam znaleźć jakąś sensowną karmę w całym tłumie obecnych na rynku produktów. A że w planach na styczeń mamy kolejne zestawienie, to mam nadzieję, że dotychczasowe do tego czasu Wam jeszcze wystarczą.
Link do notki.
 
Słowem wyjaśnienia – na blogu obecnie jest blisko 300 notek na najróżniejsze tematy, a ich popularność w dużej mierze zależy od pory roku, okoliczności i wielu innych rzeczy. Tymczasem jednak te 10 prezentowanych przeze mnie notek spotkało się z największym odzewem – i cieszę się, że to, o czym piszę, jest dla Was cenne i ciekawe.

O autorze

0 thoughts on “TOP 10 – najpopularniejsze tematy 2014”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security