Rok 2017 w pigułce

Jak zawsze na początku nowego roku przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tego starego. Zobaczcie, które wpisy cieszyły się największą popularnością, których kontynuację już przygotowujemy, a które były dla nas istotne z różnych względów.

Tym razem podzieliliśmy wpisy na kategorie – możecie swobodnie przejrzeć te, które interesują Was najbardziej 🙂 Wystarczy, że klikniecie na tytuł wpisu, a on odeśle Was bezpośrednio do niego.

Podróże

VYŠNÉ HÁGY – BATIZOVSKÉ PLESO – VELICKÉ PLESO

Jedna z naszych propozycji dla osób, które wybierają się w Tatry po stronie słowackiej. Trasa piękna, niezwykle malownicza, ale jednocześnie dość trudna i długa, dlatego raczej dla osób (i psów) o dobrej kondycji. Zobaczcie, skąd iść, co przygotować i jak się dostać z powrotem do punktu wyjścia.

Bielovodska dolina do polany pod wysoką

Była trasa dla tych bardziej zaawansowanych pod kątem wędrówek zespołów ludzko-psich, a teraz taka, na której wypoczniecie i będziecie mieli okazję podziwiać widoki. A przy okazji pośmiać się z ludzi, którzy po drugiej stronie rzeki w tłumie idą na zatłoczone Morskie Oko, uważając to za odważną wyprawę wysokogórską 😉

Przygotowanie do wyjazdu w góry

W tym tekście zawarliśmy chyba wszystkie informacje na temat naszych przygotowań do wyjazdu w góry. I z góry (nomen omen) przepraszamy, że druga część się jeszcze nie ukazała, ale brak wyjazdu w tamtym roku zupełnie nas zdemotywował. Za to mamy dobrą wiadomość – wyjazd na ten rok już zaklepany, więc w pierwszym półroczu przygotujemy całą resztę wpisów!

Poradniki – żywienie i zdrowie

Dieta RAW – z czym to się je? 

Wpis gościnny popełniony przez dietetyczkę psią dobrze znającą się na diecie RAW. Czy faktycznie surowe kości nie są dla psa niebezpieczne? Jak zestawić dietę, aby była zdrowa dla naszego czworonoga? Skąd brać “bezpieczne” mięso?
dieta RAW

Rośliny doniczkowe trujące dla psów

Jeden z pierwszych tekstów na temat roślin, które nas otaczają, a mogą być niebezpieczne dla psów. Sprawdźcie, czy macie je w domu i zabezpieczcie tak, aby pies nie miał do nich dostępu.
rośliny doniczkowe

Kontrowersje

“Ale on nic nie zrobi”, czyli jak wkurzyć psiarza?

Byliście kiedyś na spacerze i zauważyliście biegnącą wprost na Was i naszego psa kulę futra, a w tle okrzyk “Ale on nic nie zrobi!”. A może – o zgrozo! – sami tak robicie? Zajrzyjcie do wpisu i zobaczcie, który model spacerowicza spotkaliście – albo którym jesteście…

czy warto szczepić psa?

Wokół ruchu antyszczepionkowego w ludzkim świecie dzieje się wiele – a co w przypadku szczepień psów? Czy faktycznie warto zaszczepić czworonoga przeciwko popularnym chorobom, czy też niesie to więcej wad aniżeli zalet? Zobaczcie nasz tekst oparty na źródłach naukowych!

z życia psa

Mały człowiek i mały pies – co się zmienia?

Dla nas z oczywistych względów jeden z najważniejszych tekstów minionego roku, bo dotyczący jednego z najistotniejszych wydarzeń – czyli jak pogodzić posiadanie noworodka, a potem niemowlaka, i psa. Czy nosiliśmy lalkę, aby jeszcze przed porodem pies do niej przywykł? Czy przynosiliśmy Małemu Białemu ubrania Młodego ze szpitala? Sprawdźcie!

TOP 10

Mity na temat kundelków

Październikową porą przyleciał na blog wpis o mitach na temat kundelków. Wiele z nich słyszeliście na pewno na własne uszy, ale niektóre są tak absurdalne, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Zdecydujcie sami!

Psie bzdurne mity dla kobiet w ciąży

Temat dla mnie bardzo aktualny w pierwszej połowie zeszłego roku. Wraz z rosnącym brzuchem rosła liczba irracjonalnych mitów, które mnie otaczały. Aż w końcu mi się ulało… Zobaczcie, czy znacie wszystkie!

Psie rzeczy, za które nie warto przepłacać

Bądźmy w tej chwili zupełnie szczerzy: każdemu z nas zdarzyło się czasem za coś przepłacić, zwłaszcza w porywie chwili, gdy chcieliśmy psu zapewnić najlepszą pod słońcem rzecz. Tyle że są takie produkty, za które przepłacać po prostu nie warto…

Mity na temat małych psów

Małe psy są szczególnie narażone na lekkomyślność swoich właścicieli. Czy wiedzieliście, że nie trzeba ich szkolić? A byliście świadomi, że mały pies to nie pies i można z nim wejść wszędzie? Zapraszam po porcję mitów na temat małych czworonogów.

Zestawienia

Szelki, obroże i smycze na zamówienie dla psów

Nie test sam w sobie, ale zestawienie, w którym znajdziecie aktualne (na koniec 2017 roku) firmy z Polski szyjące akcesoria dla psów. Wpis jest na bieżąco aktualizowany – jeśli czegoś brakuje, koniecznie dajcie znać! A tymczasem bierzcie, korzystajcie i… wydawajcie pieniądze na jedyną słuszną rzecz, czyli psie akcesoria 😉

Karmy suche z dziczyzną

Temat idealny dla tych z Was, którzy poszukują idealnej karmy dla swojego psa. We wpisie ujęliśmy karmy suche, w których dziczyzna znajduje się na początku składu, a nie stanowi jedynie dodatek.

Simpson Sensitive

Adopcje

Czy adopcje szczeniąt są łatwe?

I dlaczego takie nie są? Tak, pytanie było podchwytliwe, bo dla wielu odpowiedź jest oczywista – w końcu wszyscy chcą szczeniaczka! Tymczasem świat niestety nie jest aż tak nieskomplikowany… Tekst powstał we współpracy z Fundacją Rasowy Kundel.

 

O autorze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security