Młody ma wiele dziwnych nawyków, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednak nie jest całkowicie normalny (i dobrze). Jednym z nich jest podejście do wody, zarówno tej pitnej, jak również tej do pływania głównie przeznaczonej. Ale po kolei.
Pierwszy kontakt z wodą do pływania miał w ramach spaceru nad Odrą – przyznać trzeba, że poradził sobie dość dobrze, tzn. chętnie pływał, ale tak daleko, jak daleko sięgał łapami dna, no, choć jedną łapką. Dalej była panika i zawracanie na chama, kończące się zwykle podtopieniem i koniecznością ratowania niezguły. Raz spróbował wypłynąć dalej – za pierwszym podejściem. No i wypłynął, nie mógł złapać zabawki, zakłapał, opijając się wody, spanikował i zaczął panicznie przebierać łapami do brzegu. Potem do wody wchodził chętnie, ale niedaleko – bo daleko jest złooooo. Czyli idealnie było, gdy jedna łapka dotykała dna. Zabawek nadal nie nauczył się wyławiać – kłapał, a zabawka odpływała dalej, ale to głównie przez kulisty kształt. Jak widać, wodne dziwactwa przyjmują różną postać.
W morzu było inaczej – tamta woda obrzydzała go, bo nie dawała się pić, a jak się już jej napił to była słona (a próbował za każdym razem, gdy miał ku temu okazję). Dodatkowo siał panikę pod tytułem: TA WODA SIĘ RUSZA pańcia ratuuuuj! Fale były dla niego przerażające, dlatego też omijał je jak tylko mógł, a gdy piłka “przypadkiem” wpadła nam do wody, to czekał na falę, która przyniosłaby ją do brzegu. Jako, że rzadko kiedy teoria pokrywała się z praktyką, to albo z obrzydzeniem zanurzał dwa odnóża i szybko wynosił piłkę z wyrazem obrzydzenia na pysku (bo słone), albo piszczał, żeby mu wyjąć, bo sam jest pipą i nie daje rady. Poniżej widać, ze nauczył się również lewitacji, byle tylko wody nie tknąć.
No i woda do picia – to dopiero jest historia! O ile próbuje bez przeszkód pić wodę na dworze z różnych misek oraz różnych, nieco gorszych miejsc, o tyle picie w domu staje się codziennym, istotnym i nietypowym wydarzeniem. Nieważne, gdzie stoi miska, czy jest metalowa, czy plastikowa. Przede wszystkim – najchętniej pije wówczas, gdy akurat dolejemy mu wody. Woda, gwoli ścisłości, jest wymieniana codziennie, czasem nawet kilka razy, bo micha stoi pod blatem w kuchni – w jedynym miejscu, gdzie ani ja, ani M. na pewno w nią nie wleziemy. Wystarczy dolać dosłownie pół łyka, gdy młody stwierdza, że woda staje się zdatna do picia. Ale to nie koniec! Gdy orzeknie, że by się napił, robi podchody. Są one dość zabawne i nie wiem, skąd się wzięły – najpierw daje nam znać, ze postanowił się napić. W tym celu albo biega po pokoju, dobiegając do progu “kuchni” i jęcząc, albo kładzie się na swoim fotelu i się PACZA. Na miskę, rzecz jasna, jakby sprawdzał, czy nagle ta nie odbiegnie galopem/nie rzuci się na niego/nie przypełznie, żeby nie musiał wstawać. Po kilkunastu minutach postanawia podejść do miski, ale nie po prostu podejść i się napić, tylko zajść ją łukiem, wciąż się czając, aby w końcu się napić. Pije nie podchodząc do miski, tylko jak najbardziej wyciągając głowę i szyję przy łapach gotowych do ucieczki – bo przecież woda w misce to zdradziecka bestia. Po wypiciu spokojnie i delikatnie się wycofuje, po czym galopem wpada na łóżko i wyciera się w naszą narzutę.
Głównodowodząca załogą Białego Jacka i przyjaciół. Obecnie opiekunka dwóch terierów – JRT i teriera irlandzkiego. Zawodowo copywriterka i redaktorka. Prywatnie żona i matka. Wielbicielka mleka z kawą, soczystych, kwaśnych jabłek i świętego spokoju. Osiem lat temu postanowiła utrudnić sobie życie, biorąc pod dach pierwszego teriera. Jak widać po liczebności stada, nie uczy się na błędach. Jedyna przedstawicielka płci żeńskiej w pięcioosobowej rodzinie.
Nie on jeden taki Jańcio-wodnik-dziwak …. 😉 Coś te russellki maja z głową jeżeli o wodę chodzi – znam takiego, co każdą kałużę traktuje jak cudowne SPA …. Inny nieodmiennie od kilku sezonów usiłuje WYPIĆ niewielkie oczko wodne (ale nie na tyle niewielkie żeby wypić się dało) na posesji … Po co i dlaczego ? Może do rybek w ten sposób dobrac się chce…. A skutek taki, ze wygląda jakby balon połknął i powolutku odchodząc zaczyna zaraz sikać jak suczka, nawet bez przysiadania , bo ilość wypitej wody po prostu przez niego przelatuje … Tak więc nie ma ŻADNYCH niewykłych zachowań wodnych – przynajmniej, jeżeli o russellkach mowa …. 😉 😉 😉
I jak tam Biały??? zmienił swoje podejscie do wody??Moj Jack w pierwszym roku swojego zycia tez nie chetnie moczył łapki(prawie codziennie jestesmy na plaży).Od zeszłych wakacji to sie zmieniło Mokka tylko szuka okazji żeby sie wykapać.Pływa(nie przeszkadzaja jej fale,które czasem są naprawde spore),wyciąga z pod wody glony i ślimaki uznając to za bardzo interesujące.Mówie na nią U-boot heh.Pozdrawiam 🙂
Do prawidłowego funkcjonowania naszego bloga wykorzystujemy ciasteczka według naszej polityki prywatności. Kliknij przycisk, aby schować ten pasek i zaakceptować ciasteczka.
Nie on jeden taki Jańcio-wodnik-dziwak …. 😉 Coś te russellki maja z głową jeżeli o wodę chodzi – znam takiego, co każdą kałużę traktuje jak cudowne SPA ….
Inny nieodmiennie od kilku sezonów usiłuje WYPIĆ niewielkie oczko wodne (ale nie na tyle niewielkie żeby wypić się dało) na posesji … Po co i dlaczego ? Może do rybek w ten sposób dobrac się chce…. A skutek taki, ze wygląda jakby balon połknął i powolutku odchodząc zaczyna zaraz sikać jak suczka, nawet bez przysiadania , bo ilość wypitej wody po prostu przez niego przelatuje …
Tak więc nie ma ŻADNYCH niewykłych zachowań wodnych – przynajmniej, jeżeli o russellkach mowa …. 😉 😉 😉
Aż się zachłysnęłam 😉 ze śmiechu, czytając ten wpis! 🙂
inka33
I jak tam Biały??? zmienił swoje podejscie do wody??Moj Jack w pierwszym roku swojego zycia tez nie chetnie moczył łapki(prawie codziennie jestesmy na plaży).Od zeszłych wakacji to sie zmieniło Mokka tylko szuka okazji żeby sie wykapać.Pływa(nie przeszkadzaja jej fale,które czasem są naprawde spore),wyciąga z pod wody glony i ślimaki uznając to za bardzo interesujące.Mówie na nią U-boot heh.Pozdrawiam 🙂