Uwielbiam oglądać różne zdjęcia tego samego psa, głównie dlatego, że można z nich wyczytać „mimikę” czworonoga i zobaczyć, jak wygląda w chwilach, gdy nie jest specjalnie ustawiany do obiektywu aparatu. Z tego względu Michał, pańcio Małego Białego, zasugerował, aby zrobić TOP 10 pozycji superpsa.

Mały Biały, biegając sobie podczas spaceru czy aportując piłkę, często robi superpsa. Unosi się wtedy w powietrzu, przednie i tylne łapy mając praktycznie w linii prostej i posuwając się przed siebie wielkimi (jak na psa tych rozmiarów) susami. Kilkanaście razy w ciągu ostatnich czterech lat udało mi się złapać te momenty – i mowa oczywiście o zdjęciach, które wyszły wyraźne i niekoniecznie przedstawiające rozmazaną plamę. I takie zdjęcia Wam tutaj przedstawię.

1. Superpies tyłem w trawie

Zdjęcie to stawiam na pierwszej pozycji z kilku powodów – przede wszystkim ze względu na ogólną kompozycję, ale również przez to, że to chyba jedyne zdjęcie superpsa tyłem. Dodatkowo, widać na nim różowe opuszki, które są absolutnie urzekające.
DSC_4675 - Kopia

2. Superpies oślepiony z piłką

Drugie miejsce głównie ze względu na to, że tylko ja wiem, ile trudu kosztowało mnie nauczenie Małego Białego,           że za piłką nie tylko się biegnie, ale i się z nią wraca.

3. Superpies z krokiem hiszpańskim

No dobra, nie jest to zamierzony krok hiszpański – ale zaangażowanie Małego Białego jest ogromne.

4. Superpies w wersji piaskowej

Piasek (podobnie jak mokry żwir, szeleszczące liście czy kurz) powoduje absolutne szaleństwo. Oczywiście – superpiesowe.

5. Superpies z piłką w rozproszeniach

Z tyłu budowa i panowie jedzący kanapki z kiełbasą. Superpies w wersji lekko sięgającej ziemi, bo panicz – wbrew plotkom – brudzi sobie łapy jak reszta pospólstwa.

6. Superpies chwilowo oślepiony

No cóż… początki z linką bywały trudne.

7. Superpies w pełnym pędzie

Czyli tym razem piłeczka przed psem, a nie w psie.

8. Superpies rywalizujący

Nie od dziś wiadomo, że rywalizacja zwiększa radość z superpsowania. Zwłaszcza, gdy idzie o piłeczkę.

9.  Superpies radosno-wiosenny

Czyli taki, jaki będzie grany już niebawem.

10. Superpies zimowy

Mniejsze tarcie = lepsze skoki. Bądź upadek na twarz.