Test zabawki: Petstages Orka 3 okręgi

Dziś nadszedł czas na test kolejnej zabawki. Dostaliśmy ją wraz z testowaną już tutaj zabawką od sklepu Zwierzakowo.pl. Chodzi mianowicie o zabawkę Petstages Orka 3 okręgi. Do takich zabawek zupełnie nie byłam przekonana, stąd jeszcze chętniej piszę tę recenzję.

Zabawka testowana była dość długo, bo w sumie około sześciu tygodni. Testował ją rzecz jasna mały biały, raz intensywniej, raz mniej intensywnie – niekiedy była schowana całkowicie przez parę dni. Bawiłam się z nim ja, bawił się mój M., bawił się z małym białym nasz Przyjaciel, a także moja rodzina. W końcu – małe białe bawiło się też samo. Efekt? Praktycznie brak efektu!
Generalnie zabawy polegały głównie na przeciąganiu się, wiszeniu na zabawce, ale również na jej memłaniu w wykonaniu małego białego. Dwa okręgi zrobione z bardzo twardej, niebieskiej gumy nie uległy żadnemu uszkodzeniu. Nie ma nawet śladu po tym, że mały biały godzinami się nad nimi znęcał. Jedyne ślady to te, które nosi sznurek sam w sobie, łączący dwa okręgi. Z racji na to, że młody czasami na nim zawisł, co widać zresztą na filmiku, sznurek jest trochę poszarpany. Nadal jednak trzyma się dobrze. Tutaj też jest zaskoczenie, ponieważ oboje po obejrzeniu zabawki byliśmy prawie pewni, że sznurek szybko puści. Nic takiego nie miało miejsca.
Jedynym minusem było może to, że mały biały po jakimś czasie zabawy przestawał być zainteresowany i obficie się oblizywał – podejrzewam, że urażały go wypustki. Jedno koło ma cztery wyraźne, nieco dłuższe, drugie ma regularnie rozstawione, okrągłe.
Zabawka doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzeba zabawy z psem. Jest świetna do przeciągania się, pies chętnie ją przynosił, aby pobawić się z nami (a raczej: rzucał nam na stopy i czekał). Z powodzeniem mogę polecić tę zabawkę również szczeniakom. Nie jest ona ciężka, nawet niewielkich rozmiarów szczenię powinno sobie z nią jako tako poradzić.
A teraz ocena ogólna…
wytrzymałość: 9,5/10
wygląd: 8/10
jakość: 10/10
cena: 10/10
Podsumowując: uważam, że jak za tę cenę, to jest to świetna zabawka dla psa lubiącego zarówno samodzielną zabawę, jak i przeciąganie z człowiekiem czy drugim psem. Nadaje się również dla psów, które z uporem wszystko niszczą. Zabawkę można kupić tutaj.

O autorze

0 thoughts on “Test zabawki: Petstages Orka 3 okręgi”

    1. To jest możliwe – myśmy też mieli ze sznurkiem zabawkę tę wcześniejszą i też szybciej się sznurek zniszczył. Ale tutaj jest nieco grubszy i ma inny splot, nitki tak łatwo nie wychodzą 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security