Dorosły, rodowodowy PRT szuka domu!

Dorosły, wykastrowany, rodowodowy PRT szuka doświadczonego w pracy z dziećmi domu. Sprawdź szczegóły.

prt4

Poznaj Muffina

Muffin, bo tak ma na imię, jest wesołym, oddanym psem o silnym charakterze. Ma 4,5 roku. Bardzo szybko się uczy nowych komend, chętnie współpracuje z człowiekiem.

W wieku około 2 lat został dotkliwie pogryziony przez inne psy, co mocno nasiliło jego problemy.

Wykazuje zachowania agresywne w stosunku do innych psów oraz małych dzieci. Prezentuje objawy lęku separacyjnego -pozostawiany wpada w silną frustrację, która ustępuje po około 15 minutach od pozostawienia go samego. Lubi się przytulać, ale na jego zasadach. W czasie spacerów trzeba uważać, bo poza tym, że Muffin agresywnie reaguje na napotkane zwierzęta, to zjada wszystko w zasięgu swojego pyska, kradnie również jedzenie ze stołu. 

Jakiego domu szuka Muffin?

Muffin potrzebuje konsekwencji, której nie miał w poprzednim domu. Szuka właściciela, który poświęci maksymalnie dużo czasu na pracę nad jego zachowaniem i być może, krok po kroku, zresocjalizuje z innymi psami, a także zapewni mu aktywność ruchową i umysłową. W poprzednim domu szkolenie zaczęło się już od psiego przedszkola, a w ciągu 4 lat pracowało z nim kilkoro behawiorystów, niestety bez większych efektów. Większość specjalistów sugerowało zaburzenia natury psychicznej i wspomaganie farmakologiczne.

Z uwagi na zachowanie Muffin poszukuje najlepiej domu, w którym byłby jedynakiem, a także bez małych dzieci. Z uwagi na zachowanie psa preferowane są domy, które mogą przyjechać i go poznać.


Sprawdź, czym jest świadoma adopcja psa!

Stan zdrowia

Pies posiada aktualną książeczkę zdrowia i szczepienie. W przeszłości wnętr jednostronny – przeszedł operację wycięcia jądra z brzucha oraz kastrację. Obecnie raz w miesiącu ma czyszczone zatoki okołoodbytowe – bez tej czynności dochodzi do stanu zapalnego.

Gdzie mieszka Muffin?

Pies obecnie przebywa w Tomaszowie Lubelskim. Prosimy o kontakt telefoniczny: 721060761 lub mailowy przez skrzynkę blogową: redakcja[at]bialyjack.pl.

Prosimy wyłącznie o przemyślane adopcje! Potencjalny dom będzie weryfikowany.

O autorze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security