Wyzwanie “Psiaktywny grudzień”! Weź udział ze swoim psem!

Zima zazwyczaj nie skłania nas do aktywności. A taka szara, zimna do szpiku kości, deszczowa pora w ogóle działa na mnie depresyjnie. W związku z tym oraz faktem, że młodszy piesek potrzebuje wdrożyć sobie do głowy nieco myślenia, przygotowałam dla Was wyzwanie. Kto zechce – ten bierze udział. Gorąco zachęcam i zapraszam!

O co chodzi?

O ruch i aktywność łączącą fizyczne ćwiczenia i psychiczną pracę psa. W czasie trwania wyzwania każdy tydzień będzie miał swój temat. Będziecie mieli szansę poćwiczyć nad czymś innym wraz ze swoim psem. Możecie wybrać tylko to ćwiczenie, którego jeszcze nie robiliście, albo zdecydować się na kilka rzeczy, jeśli uznacie, że i Wy, i pies, jesteście na to gotowi.

Na początku każdego tygodnia przygotuję dla Was instrukcję, w której znajdziecie informacje o tym, jak wykonywać ćwiczenie. Oczywiście, to musicie dopasować również do siebie i tego, jak pracuje Wasz pies. W tym cała magia! Ja podam Wam najprostszy plan, który możecie swobodnie zmodyfikować. Pamiętajcie jednak! Nie chodzi o zmuszanie psa do czegokolwiek, a często efekt nie będzie oszałamiający już po pierwszym tygodniu ćwiczeń. Jeśli Wasz pies potrzebuje więcej czasu na wytrenowanie pewnych zachowań – dajcie mu ten czas.

Czego dotyczy wyzwanie?

W ciągu całego grudnia przygotuję dla Was cztery bloki tematyczne związane ze świadomością psiego ciała. Będą to w miarę proste ćwiczenia, które jednak poprawią odczuwanie psiego “ja” w wymiarze 🙂 Zobaczcie ułamek tego, co dzięki takim ćwiczeniom umie Mały Biały!

Wyświetl ten post na Instagramie.

OGLĄDAJCIE Z DŹWIĘKIEM! Dawno nie było Małego Białego, to macie. I to jest odpowiedź na pytanie o to, jak zmieniają się treningi z psem, gdy jest dziecko. Ach, i jeszcze piesek zaczął wokalizować podczas treningów… 😀 A wszystko po to, by zachować formę na następny rok w górach! Po więcej śmiesznych fragmentów z treningów Małego Białego zapraszam na story! A jak Wy trenujecie w domu? #lifewithdog #dogtraining #dogtrainingisfun #dogtrainingvideo #muscledog #dogtrick #dogfitness #fitdog #fitdogs #fitdogsofig #whitedogsofinstagram #whitedog #whitedogs #jrtinstagram #jackrussellterrierofinstagram #jackrussellterrierpolska #bialyjack #białyjack #familydog #dogandtoddler #toddleranddog #kidanddog #polishdog #dogblog #dogblogger #dogfluencepolska #babylaugh #instamum

Post udostępniony przez Biały Jack & Co. (@bialyjack)

Dlaczego akurat takie aktywności? To proste!

  • wszystkich tych rzeczy będziecie mogli nauczyć psa w prosty sposób, bez wychodzenia z domu,
  • wszystkie zachowania poprawią u psa świadomość ciała, co ułatwi mu poruszanie się w trudnym terenie i zmniejszy skłonność do powstawania kontuzji,
  • wiele z nich ułatwi dalszą pracę z psem, na przykład nad chodzeniem przy nodze, dostawianiem do nogi, odsyłaniem itd.,
  • do ćwiczeń nie będziecie potrzebować specjalistycznych rekwizytów (prócz smakołyków, które ma każdy psiarz, i – opcjonalnie – klikera),
  • żadne z tych ćwiczeń nie będzie kontuzjogenne, jeśli wykonacie je w bezpiecznym środowisku (o tym jeszcze dowiecie się więcej!) i z dopasowaniem do psich możliwości, dlatego będziecie mogli ćwiczyć z psami w różnymi wieku.

Ale fajnie! Chcę wziąć udział w wyzwaniu!

Przekonałam Cię do wspólnej pracy? W takim razie bardzo się cieszę, bo nie ukrywam, że robię to też dla samej siebie – a w grupie na pewno będzie raźniej! 

Tutaj znajdziesz cały plan wyzwania i wszystkie dodatkowe informacje!

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać atrakcyjne treści związane z blogiem, psami, ale również wyzwaniem? Zapisz się na newsletter! Przygotowaliśmy dodatkowe materiały specjalnie dla naszych subskrybentów!

Czy muszę chwalić się postępami?

Pracujesz przede wszystkim dla siebie i swojego psa. Jeśli to Ci wystarcza albo nie lubisz chwalić się w sieci zdjęciami czy filmikami – nie ma sprawy! Wyzwanie ma przynieść przyjemność i korzyści przede wszystkim Wam.

Ja na pewno będę dzielić się z Wami postępami prac z Rushem! Mały Biały opanował wszystkie ćwiczenia, które chciałabym z Wami przetrenować, dlatego często będę używała go jako modela 🙂

Jeśli chcesz chwalić się postępami albo po prostu podzielić wiedzą lub o coś zapytać – będzie mi bardzo miło! Możesz udostępnić post na FB albo Instagramie według poniższej instrukcji! Możesz też zaprosić do udziału w wyzwaniu lub poinformować o nim czytelników Twojego bloga!

@bialyjack

Oznaczenie mnie na zdjęciu lub filmie pozwoli mi – w miarę możliwości technicznych – dodać je do swojej relacji na FB lub IG, z oznaczeniem Twojego profilu!

#psiaktywnygrudzień

Jeśli oznaczysz swoje zdjęcie lub swój film tym hashtagiem, poinformujesz wszystkich, że bierzesz udział w wyzwaniu. Dzięki niemu znajdziesz też inne osoby, które ćwiczą razem z nami!

DSC04687 — kopia

Wszystkie relacje czy zdjęcia i filmiki, na których oznaczycie nasz profil, umieścimy w naszych relacjach – na Instagramie i FB. Odpowiemy też na Wasze pytania – myślimy jeszcze nad formą, która byłaby dla Was i dla nas najwygodniejsza. Wszystkie te szczegóły dotrą do Was jeszcze przed początkiem grudnia, niebawem dowiecie się, jaką drogą!

To co, jesteście z nami? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze

3 thoughts on “Wyzwanie “Psiaktywny grudzień”! Weź udział ze swoim psem!”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security