Pies w typie PRT szuka domu!

Domu szuka dwuletni pies w typie parson russell terriera. Wszystkie osoby zainteresowane adopcją proszę  o bardzo dokładne przeczytanie opisu. Pamiętajmy, że chodzi o dobro psa – to jest priorytet!

Rocky to dwuletni pies z wyglądu podobny do parson russell terriera. Pies jako bezdomne szczenię z połamaną łapą trafił do domu tymczasowego. Tam przechorował parwowirozę, z której został uratowany. Po czasie okazało się, że łapa została nieprawidłowo złożona, przez co uszkodzony został staw kolanowy. Następnie wykonano jeszcze dwie operacje na łapie, w tym ostatnią z przeszczepem kości. Rocky był regularnie rehabilitowany. Obecnie łapa jest nieco bardziej sztywna, co wynika ze zwapnienia stawu kolanowego oraz utworzenia stawu rzekomego w miejscu złamania kości udowej. Pies jednak używa jej całkowicie normalnie – biega oraz chodzi bez problemu.

Jako szczenię Rocky przejawiał objawy typowe dla zaburzeń separacyjnych, m.in. szczekał oraz niszczył. Z czasem kłopoty te zanikły. Potem, już jako podrostek, Rocky zaczął mieć problemy z zachowaniem wynikające z trudności w opanowaniu emocji. Usilnie zwraca na siebie uwagę, nie pozwalając na kontakt swojego właściciela z innymi domownikami (żoną i siedmiomiesięcznym dzieckiem). Rocky jest bardzo pobudliwy i niewiele mu trzeba, aby wybuchnąć gamą emocji. Nie respektuje części komend, w tym np. nakazu zejścia  z łóżka. Zdarza mu się warczeć na domowników. Potrafi kraść dziecięce zabawki, również po to, aby skoncentrować na sobie uwagę. Przejawia też agresję do innych psów (tylko tej samej płci).

Rocky był konsultowany z dwoma behawiorystami, jednak niekonsekwencja w stosowaniu rad jednego, a także złe rady drugiego spowodowały nasilenie i utrwalenie zachowań. Jednocześnie pies przekazany pod opiekę tymczasową osobie trzeciej zachowuje się karnie, jest posłuszny i nie przenosi na nią powyższych schematów.

W związku z tym Rocku poszukuje domu, w którym będzie mu poświęcana uwaga – ale z zachowaniem konsekwencji. Na pewno wymaga pracy nad wyciszeniem oraz emocjami, a także przekierowania energii na coś dla niego użytecznego. Właściciel powinien być człowiekiem spokojnym i cierpliwym, z doświadczeniem z psami pobudliwymi. Jeśli będzie to dom z innymi zwierzętami, w grę wchodzą spokojne, zrównoważone suczki oraz koty, które znają towarzystwo psów (obecnie Rocky mieszka z kotem). Najlepiej, aby był to dom bez dzieci, zwłaszcza zupełnie małych.

Pies ma udokumentowaną historię zabiegów ortopedycznych. Jest wykastrowany, regularnie szczepiony oraz odrobaczany. Obecnie jest całkowicie sprawny fizycznie. Przebywa w województwie pomorskim – istnieje możliwość zapoznania z czworonogiem.

Wszystkie osoby zainteresowane adopcją proszę o kontakt przez poniższy formularz, wpisując imię psa w treści wiadomości.
[contact-form-7 id=”5560″ title=”Adopcja”]

O autorze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security