Od pierwszych słów

Brzmiały one dość typowo: to terrier. Nie wymagaj od niego zbyt wiele – bo to terier. Nie będzie posłuszny – bo to terrier. Będzie polował na koty – bo to terrier. Będzie ciągle szczekał – bo to terier. Będzie biegał po ścianach i Cię wkurzał – bo to terrier. Nie nauczysz go niczego – bo to terrier. Będzie polował na inne psy, jak dorośnie – bo to terrier. Musi mieć wolność – bo to terrier.

 

Aż szok, że jeden terrier ma aż tyle wymagań. A to przecież jedynie 5 kg z kawałkiem psa.

 

terier, biały jack russell terrier

 

Ale już rozumiem, skąd rozumowanie, że terrier jest taki właśnie, a nie inny. Po prostu łatwiej jest powiedzieć, że “on tak ma, bo to terier”, niż przyłożyć się i wychować. Zawsze można schować swoje porażki wychowawcze za tym prostym stwierdzeniem, które przecież powtórzy i z którym się zgodzi większość właścicieli terierów.

 

Nie wierzycie, że terrier potrafi być inny? Jesteście w takim razie w dobrym miejscu i o dobrym czasie 🙂 Postaram się Wam opisać wszystko, dzięki czemu kochamy naszego teriera i nie musimy ukrywać swoich porażek pod słowami “bo to terrier”.

 

Zażarci wielbiciele naszego psa również są mile widziani 😉

O autorze

0 thoughts on “Od pierwszych słów”

  1. Od pierwszych słów …. jestem zagorzałą fanką tego bloga! Nigdzie w internecie nie natrafiłam na podobnie trzeżwe i praktyczne “widzenie jacka”. To kawał dobrej roboty, sama myślałam wiele razy o takiej “pigułce” – wszystko w jednym miejscu, bez “ochów” i “achów” ale tez bez demonizowania tematu … 😉
    Taka właśnie “PRAKTYCZNA INSTRUKCJA OBSŁUGI TERIERA” …:)
    Słowa uznania dla autorki ! 🙂
    O tym, ze jestem “cichą wielbicielką” małego białego – nie muszę chyba pisać …. 😉 🙂
    Pozdrawiam 🙂

  2. Witam. Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłam. Moim marzeniem jest właśnie piesek rasy Jack Russell Terrier, ale zanim już faktycznie zdecyduję się na jego zakup najpierw od deski do deski przeczytam posty na tutejszym blogu, decyzję o jego kupnie chcę podjąć w pełni świadoma tego co mnie czeka 🙂 Na prawdę robicie kawał dobrej roboty, każdy zainteresowany tą rasą znajdzie tutaj kupę przydatnych informacji. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za Wam za ten blog 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security