PRT

Młody PRT z metryką szuka domu

Szukamy nowego domu dla 9-miesięcznego, rasowego parson russell terriera. Pies musi znaleźć nowych opiekunów z uwagi na sytuację losową obecnych właścicieli, którzy rozstają się z nim z dużym smutkiem – obecne jednak warunki nie sprzyjają nikomu.

Parson russell terrier jest rodowodowy, z hodowli zarejestrowanej w ZKwP (FCI). Dobrze dogaduje się ze wszystkim suczkami i na ogół znajduje wspólny język z psami, aczkolwiek może trafić na osobnika, z którym się nie porozumie. Dobrze czuje się przy dorosłych, spokojnych, zrównoważonych psach i chętnie je naśladuje. Absolutnie nie nadaje się do domu z kotami czy małymi zwierzętami.

Dobrze dogaduje się z ludźmi, aczkolwiek nie wychowywał się w domu z małymi dziećmi, dlatego opiekunka nie jest w stanie określić, jak konkretnie by się zachowywał. Może zamieszkać więc w domu z nieco starszymi dziećmi.
W domu zachowuje się dobrze, jest przyzwyczajony do zostawania w klatce kennelowej oraz spania w innym pomieszczeniu niż opiekunowie. Nie ma problemów z zachowaniem czystości. Jest przyjazny, chętny do kontaktu z człowiekiem, dobrze z nim współpracuje i chętnie się uczy. Wykonuje podstawowe komendy, o ile bodźców rozpraszających nie ma zbyt wielu. Nie ma choroby lokomocyjnej, chętnie jeździ autem.

Był konsultowany z dwoma behawiorystami, którzy stwierdzili problemy z radzeniem sobie z emocjami. W emocjach, gdy się na coś nakręci, głuchnie, a nawet potrafi odwinąć się z zębami (nie gryźć) do przewodnika, który trzyma go na smyczy. Zdarza się to wyłącznie przy dużej ilości bodźców. Próbuje ujadać i ciągnąć na smyczy w kontakcie z szybko jadącymi rowerzystami czy samochodami. 

W związku z powyższym szukamy przede wszystkim domu, który ma doświadczenie z rasami reaktywnymi i będzie miał chęci i czas, aby pracować z psem na jego emocjami i wyciszeniem. Dobrze, gdyby w domu był dorosły, zrównoważony pies. Szukamy domu bez innych zwierząt (kotów, gryzoni, małych zwierząt). Może być dom z dziećmi, ale starszymi, pod warunkiem, że do czasu rozwiązania problemu z emocjami nie będą wychodziły z psem samodzielnie na spacery. Oczywiście, dobrze, aby dom był aktywny, by zapewnić psu niezbędny ruch.
Z uwagi na szorstką sierść pies wymaga regularnego trymowania. Posiada metrykę z hodowli ZKwP (FCI), jest zachipowany i zaszczepiony kompletem szczepień odpowiednich do wieku (posiada książeczkę zdrowia). Jest zupełnie zdrowy. Został wykastrowany. Pies przebywa w Gdańsku.
Wszystkie osoby zainteresowane adopcją proszę o kontakt przez poniższy formularz.
[contact-form-7 id=”5560″ title=”Adopcja”]

O autorze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security