Rodowodowy jack russell terrier szuka domu [nieaktualne]

Zanim jednakże wszyscy ochoczo przyklasną w dłonie i zabiorą się za pisanie PW – proszę o uważne przeczytanie notki, co by potem nie było, że ktoś nie doczytał/nie spodziewał się/jest zaskoczony i inne takie 🙂 

Domu szuka Aliant. Aliant ma trzy lata, jest jack russell terrierem z metryką, szorstkowłosym. Jest bardzo urokliwym psem, jak to JRT 😉 Potrzebuje domu, który miał doświadczenia z psami charakternymi i będzie sobie w stanie poradzić z nawykami, które pies nabył dotychczas. Dość powiedzieć, że Aliant był niezwykle rozpieszczony, a jednocześnie nikt nie czytał jego mowy ciała i CSów, stąd w sytuacji, która mu się nie podoba, potrafi na człowieka nawarczeć, a nawet złapać zębami. Nie jest to jednak jego “główne” zachowanie – na co dzień bowiem jest psem bardzo miłym dla człowieka, uwielbia być głaskany, przytulany, dąży do kontaktu fizycznego. Kocha piłeczki, pracuje chętnie za smakołyki, szybko uczy się nowych rzeczy przy użyciu klikera. Ma, jak przystało na rasę, silny węch – nie jest odwoływalny, więc przyszły właściciel musi zdawać sobie z tego sprawę; w przeszłości puszczenie go luzem zaowocowało wypadkiem i operacją łapy, Aliant jest jednak obecnie stuprocentowo sprawny
Idealny dom? Taki, który ma doświadczenie i nie podda się psu ani go nie rozpieści. Dodatkowo, Aliant szuka domu bez innych psów, bez kotów oraz kategorycznie bez dzieci. Terminem dzieci obejmujemy w tym przypadku wszystkie małe człowieczki do 14 roku życia. 
Aliant potrafi ładnie zachowywać się w domu, bez problemu zostaje sam na 8-10 godzin. Umie chodzić na smyczy. Zostanie wydany do adopcji z całym swoim dobytkiem: akcesoriami, zabawkami, dokumentami. Dodatkowo, oczywiście otrzyma również regularnie aktualizowaną książeczkę zdrowia.
Obecnie pies jest zdrowy, sprawny, ma nadwagę (ok. 1-2 kg do zrzucenia), ma aktualne szczepienia, jest zabezpieczony przeciw pasożytom oraz wykastrowany. Aliant wymaga regularnej pielęgnacji okrywy poprzez trymowanie. 
Szukamy domu w okolicach Wrocławia, jako że pies przebywa obecnie we Wrocławiu. Najlepiej, gdyby potencjalny dom przed adopcją umówił się na parę spotkań z opiekunką psa i psem, aby poznać jego zachowania i dokładnie je omówić. 
Kontakt w sprawie adopcji: ponikwia.m@gmail.com oraz telefon: 603 284 221.

O autorze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security