Oto wyzwanie dla osób, które chcą psa do wypracowania pewnych kwestii. Wielka szkoda, że musi szukać domu, ale lepiej, żeby znalazł – obie strony przestaną się wówczas męczyć… Oto niełatwy jack russell terrier do adopcji,

Pies tricolor, jack russell terrier do adopcji. Pies ma 15 miesięcy. Majlo ma ważną książeczkę zdrowia ze szczepieniami, odrobaczeniami, jest zdrowy, został kilka tygodni temu wykastrowany.
Pies nie nadaje się do domu z dziećmi, najlepiej gdyby zamieszkał u osób, które zapewnią mu ruch i dyscyplinę, nie dadzą wejść sobie na głowę. Preferowany dom również bez innych zwierząt, w którym Majlo zdobędzie większość uwagi właścicieli, i w którym właściciele będą w stanie się na nim skupić.

Nie nadaje się również do domu z kotami oraz małymi zwierzętami. Z psami w większości się dogaduje, lepiej z suczkami oraz psami mniejszymi niż większymi – tych się boi.
Pies załatwia się na dworze, chodzi na spacery – choć ciągnie na smyczy. Biega luzem i wraca na komendę. Łatwo uczy się nowych rzeczy, jest chętny do pracy z człowiekiem. Potrzebuje sporo ruchu i zajęcia – na ogródku niszczył, kopał, drapał krzewy, w domu potrafi pogryźć np. buty. Nie jeździ autem – jest wówczas niespokojny. Bez problemu daje przy sobie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, tzn. kąpiele, czesanie, obcinanie pazurów. Zostaje w domu, nie niszcząc i nie wyjąc.
Dwie rzeczy do wypracowania od początku to zaborcze podejście do jedzenia (broni każdego, nawet tego, którego akurat nie je) i terytorium – potrafi wejść na łóżko i warczeć, gdy ktoś chce go z niego zgonić. Dodatkowo, pies zjada wszystko, co może, w związku z czym raz się poważnie zatruł – trzeba też na to zjadanie uważać.

Pies przebywa w Tychach (woj. śląskie), proszę na początek o kontakt na redakcja@bialyjack.pl.

Proszę powstrzymać się od komentarzy – właścicielce pęka serce, że musi go oddać, i zdaje sobie sprawę, że nie nadaje się do tego psa.