Parson russell terrier do adopcji [nieaktualna]

Nigdy nie jestem szczęśliwa, gdy muszę przedstawić Wam kolejnego psa do adopcji. Tym bardziej nie cieszy mnie, gdy domów z powodów behawioralnych szukają psy, które od szczenięctwa były w tym samym otoczeniu. Mowa właśnie o takim psie.

parson russell terrier szuka domu

Pięcioletni parson russell terrier z zaprzyjaźnionej hodowli szuka domu. Jest całkowicie zdrowy, ma aktualne szczepienia oraz odrobaczenia, jest wykastrowany. Oczywiście, jest rodowodowy, posiada metrykę, nie był wystawiany i nie jest wystawowy. Umaszczenie: gładkowłosy tricolor.
Powód poszukiwań nowego domu: pies słucha tylko jednego pana, ma na koncie historię pogryzień jego żony oraz dzieci (atakuje ich – według relacji – bez ostrzeżenia). Szczekliwie reaguje na dzwonek do drzwi, pukanie, domofon, obszczekując również nowo przybyłe osoby. Po kilku chwilach je akceptuje bez problemu. Gdy czuje się zagrożony przez obcą osobę – warczy, nie atakuje bez sygnałów ostrzegawczych.
Z uwagi na dotychczasową agresję w stosunku do dzieci oraz fakt, że pies kiepsko znosi wszelkie hałasy – piski, krzyki – nie może zamieszkać w domu z dziećmi. Bez względu na okoliczności nie zaryzykujemy.
Pies nie ma problemu z podróżowaniem samochodem – jeździ bardzo chętnie. Zostaje sam w domu, nie niszczy, nie wyje (szczeka przez pierwszych kilka minut).  Na spacerach potrafi chodzić na smyczy, nie biega luzem z powodu opisywanych jako nieprzewidywalne, agresywnych zachowań w stosunku do wybranych zwierząt. Z większością psów jest w stanie się dogadać, ale może zamieszkać jedynie z psem zrównoważonym, dorosłym, po wcześniejszym zapoznaniu i ocenie relacji – oraz pod warunkiem, że nowy właściciel ma możliwość odizolować psy i z nimi pracować w razie potrzeby.

Jakiego domu szuka pies?

Podsumowując, szukamy domu:

  • najlepiej z jednym bądź dwoma doświadczonymi, pewnymi właścicielami, którzy wiedzą, jak obchodzić się z terierem oraz psem o takich problemach;
  • takiego, który będzie chciał i mógł pracować z psem przy wsparciu np. doświadczonych szkoleniowców;
  • bez dzieci;
  • bez psów, ewentualnie z jednym, zrównoważonym psem, po wcześniejszym spotkaniu i z możliwością izolacji w nowym domu;
  • bez innych zwierząt
  • najlepiej domu z ogrodem w spokojnej okolicy;
  • aktywnego, gotowego na aktywność fizyczną z psem oraz pracę nad jego stabilizacją psychiczną.

Wszelkie osoby zainteresowane bardzo proszę o kontakt przez formularz kontaktowy. Pies przebywa w Warszawie.

O autorze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security