Nabór do Jednostki Fundacji "IRMA"

Fundacja na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów “IRMA” to organizacja powstała stosunkowo niedawno, której fundatorką jest totalnie pozytywnie zakręcona dziewczyna, chcąca szerzyć ideę ratownictwa z psami wśród ludzi.

W Fundacji stawia się na kilka rzeczy: budowanie świadomej i uczciwej postawy prawdziwego ratownika – przewodnika psa, który przede wszystkim ma służyć ludziom, a nie uważać swojej pracy z psem jako elementu zawodów czy uprawiania sportu. Nie ma tutaj miejsca na współzawodnictwo – jest natomiast obszar do pracy z psem. Prócz tego, podkreślana jest również istotna kwestia edukacji najmłodszych; to właśnie dzieci są przyszłością tego świata i dlatego warto uczyć ich dobrych postaw i szacunku do zwierząt oraz tego, że niejednokrotnie to właśnie pies, którego przodkowie przypinali łańcuchem do budy, jest w stanie być przyjacielem czy nawet uratować komuś życie.
Podoba Ci się ta inicjatywa? Zgłoś się i zostań wolontariuszem! A jeśli jesteś z okolic Poznania czy z samego Poznania – Fundacji organizacji nabór do Jednostki Poszukiwawczo-Ratowniczej.

O autorze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security