Liebster Blog Award – po raz drugi

Nie myślcie, że nie dostajemy Waszych oznaczeń – ale gdybyśmy chcieli odpowiadać na pytania za każdym razem, to nie wystarczyłoby nam czasu i miejsca na inne wpisy! Teraz jednak przyszedł czas, aby skorzystać z jednej z akcji. Aby było sprawiedliwie, wybieramy pierwszą nominację, która do nas dotarła – jeszcze z połowy marca!

Nominacja ta pochodzi od Chrupka, Syriusza i Mishy. Zanim my wymyślimy swoje pytania i przedstawimy listę osób, które nominujemy – czas na odpowiedzi…

1. Ulubiona zabawka twojego psa/psów?

Trudno wymienić coś pojedynczego, bo kryteriów  tego bycia “ulubioną” jest jednak wiele. Jeśli miałabym wskazać zabawkę, która jest najczęściej witana entuzjazmem i praktycznie nigdy nie olewana, to wskazałabym piłkę-pyszczka. Albo którąś inną z naszych ulubionych piłek.

2. Sposób na deszczowy dzień spędzony z psem?

Szczerze? Zazwyczaj z książką i pod kocem… Mały Biały nie lubi deszczowych dni podobnie jak ja, dlatego zwykle spędzamy je na słodkim lenistwie. Jeśli mamy ochotę na aktywność, to stawiamy raczej na powtarzanie sztuczek albo zabawy węchowe – dają psiej głowie trochę pola do popisu i są fajnym podtrzymaniem więzi.

3. Sztuczka, której chcesz nauczyć swojego psa, ale wam nie wychodzi z jakiegoś powodu?

W zasadzie nie upieram się przy żadnej sztuczce, której Mały Biały nie chce robić. Na pewno wiem, że odpadają wszelkie puszczania bąbelków pod wodą – ale te nigdy nas specjalnie nie interesowały. Sen z powiek spędza mi jedynie aport formalny, bo Mały Biały jest mocno delikatny w paszczy i nie bardzo chce cokolwiek trzymać dłużej, niż musi. Ale powolutku, powolutku…

4. Ulubiona miejscówka na psie spacery?

To zależy od dnia. W bardzo upalne dni kierujemy się raczej do lasu – mamy swoją drogę, którą opisywałam tutaj na blogu. Obejmuje zarówno trochę biegania luzem, zabawy, taplania w wodzie, jak i bardziej zaawansowany trekking i niuchanie. Plusem jest to, że praktycznie nikogo nie spotykamy na swojej drodze, a i temperatury tam są nieco niższe niż w mieście. W mniej upalne dni albo w razie lenistwa chodzimy nad rzekę – tutaj tras jest kilka, zależnie od tego, jak długo chcemy chodzić. Taki spacer obejmuje więcej latania luzem, trochę miejsca na ćwiczenia, aportowanie, niuchanie i słodkie lenistwo, także dla nas.

5. Co sądzisz o grupowych spacerach z psami?

Nie jestem specjalną fanką, bo Mały Biały do szczęścia nie potrzebuje innych psów. Plus, zazwyczaj w warunkach dużego zamieszania i w nowych miejscach obowiązuje go linka, co może być niewygodne dla innych uczestników spaceru. Ale z zaufanymi właścicielami i ich psami chodzimy chętnie – ludzie mają o czym pogadać, a jednocześnie mają na oku psy, a psy… no cóż, po 5 minutach biegania razem każdy robi coś innego.
DSC03300 — kopia

6. Gdzie zazwyczaj kupujesz akcesoria dla psa?

Zazwyczaj w sklepach internetowych – nie mam jednego ulubionego, dużo zależy również od aktualnych promocji.

7. Ulubiona firma produkująca psie artykuły?

Chyba w zasadzie nie mam. Mamy najwięcej zabawek marki KONG, co jednak nie czyni tej firmy ulubioną wśród producentów zabawek. W akcesoriach dodatkowych – obrożach, szelkach, legowiskach – prym wiodą Gadżeciaki. Mamy od nich zarówno szelki, jak i legowisko-norkę oraz kilka nie opisywanych jeszcze na blogu dodatków.

8. Ile czasu zwykle zajmuje ci pisanie posta na bloga?

To zależy od tego, o czym ma być post. Ostatnio często piszę posty w kilku podejściach. Jednak łącznie przygotowanie materiałów i zgromadzenie wszystkich informacji, a potem tekstu, jego sprawdzenie, przejrzenie, no i obrobienie i dobranie zdjęć… No dobra, ogólne dopieszczenie jednego wpisu na blogu zajmuje mi minimum kilka godzin. Od 3 w przypadku prostszych wpisów po nawet 8 w przypadku tych bardziej rozbudowanych czy uzupełnionych zdjęciami i filmikami. Mowa oczywiście o czasie spędzonym non stop tylko na tworzeniu wpisu. Ale ja jestem perfekcjonistką i musi być po mojemu 🙂

9. Ulubiona dyscyplina psich sportów? Dlaczego akurat ta?

Nie uprawiamy żadnych psich sportów, więc trudno mi powiedzieć. Ze względów użytkowych cenimy sobie przede wszystkim posłuszeństwo.

10. Najlepsze wspomnienie związane z psami? (Na pewno masz dużo, wybierz po prostu jedno z nich i opisz krótko ;))

Opisywać można by długo, bo trudno jest mi wybrać coś pojedynczego. Chyba jednak postawiłabym w tej kategorii na takie codzienne, rozczulające psie gesty.

11. Ulubione strony internetowe o psiej tematyce?

Stron internetowych w postaci portali nie mam żadnych ulubionych – i, moim zdaniem, żadnych ciekawych obecnie w Polsce też nie ma. Czytam natomiast psie blogi, i tutaj cenię sobie sporą ilość pozycji. Ostatnio na czele tych, które odwiedzam najchętniej, i z których wpisami się często identyfikuje, stoi My Heart Chakra (pozdrawiamy!).
 
Tym razem jednak lekka zmiana zasad. My nie będziemy nominować nikogo – możecie natomiast nominować się… sami! Jeśli poniższe pytania się Wam spodobają, to odpowiedzcie na nie, a my wpiszemy Was na listę blogów, które zdecydowały się samodzielnie nominować. Pamiętajcie tylko, aby poinformować nas o tym w komentarzu! 

Pytania od nas:

 1. Jaki jest największy zabawkowy niewypał dla Twojego psa?
 2. Bez jakich nietypowych psich akcesoriów nie ruszasz się na spacer?
 3. Smaczki dla psa – przygotowujesz czy kupujesz?
 4. Zdjęcie, które najlepiej oddaje naturę Twojego psa (wstaw w tym punkcie!)
 5. Jaka jest Twoja dotychczasowa najlepsza wycieczka z psem?
 6. Czy Twoja praca wiąże się ze zwierzętami? (może być obecna – albo planowana)
 7. Jaka jest najdroższa rzecz, którą kupiłeś/aś dla psa?
 8. Jakie psie zachowanie spędza Ci sen z powiek?
 9. Szkolenia, obserwacje, a może książki – skąd czerpiesz wiedzę?
 10. Czy lubisz podróżować z psem?
 11. Ile imion ma Twój pies (w grę wchodzą również ksywki!)?

Zapraszam do zabawy 🙂
Samodzielnie nominowali się:

 1. Little White Teddy

O autorze

0 thoughts on “Liebster Blog Award – po raz drugi”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security