2-letni JRT szuka domu [nieaktualne]

Dziś przedstawiam Wam pewnego kawalera, który szuka nowego domu. Zanim jednak podejmiecie decyzję o adopcji – przeczytajcie dokładnie opis. Pamiętajcie – to decyzja, która zmieni życie Wasze i psa. Szukamy tylko najlepszego domu!

Tym razem na adopcję czeka Reksio. Reksio 2 lata skończy w lipcu, jest więc psem młodym. Od szczenięcia wychowuje się z innymi zwierzętami, jednak ze względu na charakter lubi dominować i może wdawać się w rozmaite konflikty, zwłaszcza z samcami.
WP_20160429_009
Został wychowany z dziećmi, ale to właśnie z ich powodu szuka nowego domu. Ma na swoim koncie kilka ataków – markowanych i poważniejszych – w kierunku dzieci (np. podczas ich aktywnej zabawy z innymi psami czy rodzicami). Z tego powodu musi być od nich izolowany i nie może przebywać bezpiecznie i swobodnie w ich otoczeniu. Problem był konsultowany i przepracowywany – jednakże po kilkunastu tygodniach spokoju znów powrócił w formie ataku na kilkuletnie dziecko. Dla komfortu psa oraz rodziny szukamy dla Reksia nowego domu. Pies nigdy nie był agresywny w stosunku do dorosłego.
13227885_1627523790906307_1720234059_n
Reksio będzie idealnym psem dla kogoś, kto chce mieć w domu jednego zwierzaka i stawia na aktywność. Świetnie zachowuje się na spacerach, chętnie aportuje piłeczkę, jest bardzo aktywny, energiczny. Idealnie, aby jego przewodnikiem była osoba dorosła, opanowana i zdecydowana.
11774819_1446946862297335_1795170459_n
Dla Reksia szukamy domu bez innych zwierząt (zarówno psów, jak i kotów) oraz bez małych dzieci. Reksio nad samcami próbuje dominować (może wpadać w konflikty), z suczkami raczej bezproblemowo się dogaduje, ale bywa zazdrosny o kontakt. Idealny byłby dom, gdzie miałby rozsądnych, aktywnych właścicieli tylko dla siebie. Raczej sprawdziłaby się sytuacja, w której dzieci byłyby w późnym wieku nastoletnim, obyte z psami.
 
Reksio uwielbia długie spacery, dużo biega, potrzebuje aktywności fizycznej i zajęcia dla psychiki. Jest zupełnie zdrowy, posiada książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami, nie cierpi na żadne choroby. Jest regularnie odrobaczany. Został wykastrowany.
11128777_1446946858964002_180999298_n
Reksio przebywa w okolicach Jeleniej Góry, Wrocławia. Zostanie wydany tylko osobie odpowiedzialnej, po kontakcie mailowym i telefonicznym oraz podpisaniu umowy adopcyjnej. Zależy nam na odpowiedzialnym domu.
UWAGA! Bardzo proszę o unikanie zbędnych komentarzy. Właścicielka Reksia jest z nim ogromnie związana i decyzja o jego oddaniu jest dla niej bardzo ciężka, a podjęta została po kilkunastu miesiącach bezowocnych wysiłków o zachowanie psa w domu. Czasem trzeba jednak podjąć decyzję przykrą, ale korzystniejszą długofalowo dla psa i jego dotychczasowej rodziny.
Wiadomości proszę kierować na maila: redakcja[małpa]bialyjack.pl

O autorze

0 thoughts on “2-letni JRT szuka domu [nieaktualne]”

 1. Witam
  Wydaje mi się że mogę mu zapewnić odopwiednie warunki, dużo ruchu etc,
  na miejscu są już dwa psiaki ale nie widzę w tym problemu – napewno się świetnie zgrają,
  dysponuję miejscem i czasem, niestety nie mogę przyjechać osobiście ale zapraszam do siebie pod Włodawę.
  Jeżeli jest zainteresowanie to proszę o kontakt

 2. Przed 3 tygodniami napisalem E-Meil do redakcji Bialy Jeck, ale do tej pory nie mam zadnej odpowiedzi.
  Bardzo chetnie zaadoptujemy Reksia. Pposze o odpowiedz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security