Skoro jesteś na tej stronie, prawdopodobnie gościsz na naszym blogu po raz pierwszy. Albo po prostu chcesz zobaczyć, co też ciekawego tutaj stworzyliśmy 🙂 Bez względu na przyczynę, zapraszamy Cię do (powtórnego) poznania naszego bloga od podszewki!

7
Clipboard10

Na początek - poznajmy się!

 Na blogu najczęściej pisze damska część naszej ekipy, czyli Paulina. Michał jest głównym krytykiem, Mały Biały – główną przyczyną dla stworzenia tego miejsca. Mały Człowiek, póki co, głównie daje inspirację i nieco przeszkadza, klikając z zaskoczenia w najmniej odpowiednim momencie. Tutaj dowiesz się o nas więcej.

1
4

HISTORIA BLOGA

2011

20 marca na świat przyszedł Mały Biały, czego jeszcze nie byliśmy świadomi. Do nas trafił dopiero pół roku później, we wrześniu. Kilka dni po tym, gdy wiedzieliśmy już, na co się pisaliśmy, zaczęliśmy pisać… blog. Ku potomności.

2012

Nieco ponad rok od założenia bloga powstała nasza strona na FB, która istnieje do dziś – możesz znaleźć ją tutaj.  Po raz pierwszy (w moim i Małego Białego życiu) pojechaliśmy nad morze i w Beskid Śląski.

2013

Zaangażowaliśmy się w działanie Fundacji IRMA i przygotowywanie zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku szkolnym. Braliśmy udział we wrocławskich targach jako wystawcy i prelegenci, a potem… przeprowadziliśmy się do świętokrzyskiego!

2014

Mały Biały odwiedził po raz pierwszy Bieszczady i po raz kolejny Gorce oraz Roztocze. Nasz profil na FB świętował pod koniec roku 2000 fanów! Odwiedziło nas też sporo gości. Na blogu powstała nowa, obecnie lubiana kategoria wpisów – TOP 10.

2015

To ważny rok – wtedy odbył się nasz ślub, a po nim sesja z Małym Białym, którą tak bardzo lubicie. Powstał wtedy też psi savoir-vivre na wyjazdy. Pod koniec roku zagościł u nas na tymczasie Rambo, który szybko znalazł kochający dom.

2016

W pierwszej połowie roku pojechaliśmy szkolić się na Piesosferę do Warszawy, gdzie poznaliśmy spore grono psich blogerów. Potem z kolegą Czubim i jego opiekunami zwiedziliśmy okolice Smardzewic. Sami wędrowaliśmy po Górach Świętokrzyskich.

2017

Mały Biały jeszcze bardziej trenował, choć nie jechał w góry – w tym roku w domu pojawił się bowiem Mały Człowiek. I to nie na tymczasie 🙂 Ten intensywny czas poświęciliśmy w całości na dogadzanie obu panom i szlifowanie ich relacji.

2018

Wszystko powoli wróciło na swoje tory. Całą czwórką odwiedziliśmy tradycyjnie Gorce i okolice. Nasz FB wskazał ponad 4500 fanów, a Instagram – ponad 1000 obserwujących! Mały Biały dostał też własne lokum na czas jazdy samochodem.

2019

Ten rok wciąż trwa. Co przyniesie? Mamy nadzieję, że same pozytywne rzeczy! Na razie zaowocował nową odsłoną wizualną bloga, którą możecie obecnie podziwiać 🙂 

CO ZNAJDZIESZ NA BLOGU?

Na blogu mamy kilka podstawowych działów z wpisami. Są to:

  • W DOMU I W PODRÓŻY – znajdziesz tutaj wszystkie rzeczy „z życia psa” oraz dotyczące naszych podróży, w tym również opisy wycieczek i szlaków;
  • PORADNIKI – w tych wpisach radzimy: jak karmić, jak podołać wychowaniu psa i uniknąć błędów, a nawet, jak dobierać kwiaty do mieszkania;
  • KONTROWERSJE – wszystkie tematy, które są dyskusyjne i wywołują emocje znajdziesz właśnie tutaj – polecamy zamiast porannej kawy!;
  • TOP 10 – zestawienia obejmujące rzeczy przydatne (np. ulubione piłki Małego Białego), jak i śmieszne (na przykład typy psich wołaczy);
  • TESTY – recenzje i testy produktów, które mieliśmy w swoich łapkach, a które możemy Wam polecić, w tym również recenzje różnych suchych karm;
  • ADOPCJE – wpisy dotyczące mechanizmów adopcji, tego, w jaki sposób dobierać psy, a także ogłoszenia psów w typie JRT i PRT.

Jeśli chcesz obejrzeć wpisy w formie tradycyjnej, chronologicznie uporządkowanej listy, zapraszamy Cię do zakładki BLOG.

CYKLE ARTYKUŁÓW

Te cykle są na bieżąco aktualizowane. Prócz nich znajdziesz też kilka archiwalnych, na przykład takich, jak PSIEPROWADZKA.

JAK MOŻESZ POZOSTAĆ Z NAMI W KONTAKCIE?

Facebook – nasze podstawowe źródło komunikacji. Tutaj znajdziesz zdjęcia, linki do najnowszych wpisów i sporo innych treści, które są dla nas ważne. Zapraszamy do polubienia!

Na Instagramie znajdziesz zdjęcia i klipy z naszego codziennego życia, a także dłuższe filmy, na którym opowiadamy o wybranych przez Was tematach. Śledź nas koniecznie – tego nie zobaczysz na blogu czy na FB!

Choć YouTube nie jest naszym głównym kanałem, to znajdziesz tam sporo filmików – recenzji, opisów sztuczek i innych ciekawostek. Zajrzyj tam w wolnej chwili.

Jeśli chcesz pozostawać na bieżąco z ważnymi aktualizacjami wpisów bądź nowymi artykułami, a nie masz czasu śledzić mediów społecznościowych albo bloga na co dzień, wybierz powiadomienia PUSH. Dzięki nim w Twojej przeglądarce, na wszystkich jej zsynchronizowanych wersjach, zobaczysz wyskakujące okienko z powiadomieniem o wpisie. Aby włączyć powiadomienia PUSH, kliknij w ikonkę zielonego dzwonka umiejscowioną w prawym dolnym rogu ekranu.

Tutaj niebawem pojawi się opcja zapisu do newslettera.

Od czasu do czasu nasze artykuły z dziedziny zoologicznej możesz przeczytać w gazetach branżowych. Publikowaliśmy teksty między innymi na ramach ZooBiznesu, a obecnie mamy przyjemność pisać m.in. dla kwartalnika „Pies Rasowy”. 

Jeśli zależy Ci na prywatnym kontakcie, bo masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej o którymś z wpisów albo zapytać nas o rekomendację bądź możliwość spotkania na żywo (na przykład w górach!), wejdź w FORMULARZ KONTAKTOWY i wyślij nam wiadomość albo napisz na redakcja[małpa]bialyjack.pl!

Close Menu