Polecane lektury!

Kolejność książek przypadkowa!
 


Praktycznie każdy właściciel psa w pewnym momencie walczy wręcz ze swoim czworonogiem o luźną smycz na spacerach. Sposobów na tę walkę jest tyle, ilu właścicieli psów – każdy ma swoją “ulubioną”, którą poleca, bo pomogła jemu. Oczywiście, jest to zrozumiałe – każdy pies jest inny. Mimo wszystko jednak istnieją metody pozytywne, które w jakiś sposób nie tylko pozwalają wypracować chodzenie na luźnej smyczy, ale również wzmocnić więź między psem a opiekunem. I o tym właśnie metodach mówi autor w książce “Aria, równaj!”.
Czytaj więcej…
Kup książkę
 

Nie da się ukryć, że każdy pies potrzebuje wychowania – trudno jest jednak początkującym właścicielom małego szczeniaczka dostosować się do pewnych zasad w szkoleniu. Nierzadko nie mają oni nawet o tych zasadach pojęcia. “Szkolenie psów krok po kroku” to idealny przewodnik dla osób, które dopiero wzięły do siebie psa i nie do końca wiedzą, jak zacząć ćwiczenia nad podstawowymi komendami i posłuszeństwem oraz do czego stosować się w szkoleniu.
Czytaj więcej…
Kup książkę
 

Ostatnio wpadła mi w ręce niezbyt gruba książeczka “Mój pies nie gryzie”, której autorami są trzy osoby, weterynarze i specjaliści terapii zachowań.Byłam ciekawa, czy faktycznie treść jest warta uwagi, zwłaszcza że temat jest ważny – unikanie sytuacji pogryzień oraz reakcje człowieka wówczas, gdy pies ma ciągoty do rozwiązywania konfliktów za pomocą zębów. Okazało się, że książka, mimo niewielkich rozmiarów, ma w sobie ważkie treści.
Czytaj więcej…
Kup książkę
 

Myślisz, że wiesz o swoim psie już wszystko? Że wypróbowałeś wszystkie możliwe metody, aby nauczyć go czegoś przydatnego? Wydaje Ci się, że znasz ograniczenia swojego psa? A może… to tylko Twoje ograniczenia? “Mądry pies” to doskonała lektura dla tych osób, które chciałyby umożliwić swojemu psu jak najlepszy rozwój – zarówno w czasach szczenięcych, jak też wówczas, gdy będzie on już dorosłym czworonogiem. Obala mity na temat tego, że uczą się wyłącznie psy młode oraz że jedną metodą da się pracować z każdym psem. Tym, którzy zwątpili w swoje umiejętności nauczenia psa pewnych rzeczy – przywróci nadzieję, bo pokaże zupełnie inny punkt spojrzenia. 
 
Czytaj więcej… 

Są takie książki, których nie da się jednomyślnie i od razu polecić innym osobom. Zwłaszcza zaś w moim przypadku, kiedy opiniami z bloga kieruje się grono posiadaczy psów – muszę każdą pozycję, którą polecam do przeczytania, sama najpierw przeanalizować oraz przemyśleć. Tak było właśnie z tą książką, czyli “Szkołą dla psów” Kathariny Schlegl-Kofler. Ostatecznie jednak – uważam ją za taką, którą przeczytać warto – z pewnymi zastrzeżeniami. I zaraz Wam powiem, jakimi. 
Czytaj więcej… 
Kup książkę! 
 

Powyższe recenzja są jedynie moją prywatną opinią. Jestem zdania, że żadna lektura nie jest stratą czasu – dzięki każdej książce, zwłaszcza pisanej przez praktyka, a nie teoretyka, jesteśmy w stanie nauczyć się nowych, ciekawych rzeczy czy możemy mieć styczność z metodami wartymi wypróbowania. Pamiętajmy tylko – dopasujmy metodę do psa, a nie psa do metody 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
x  Powerful Protection for WordPress, from Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security